Objawy uszkodzonej pompy ABS

Uszkodzona pompa ABS może nas zaskoczyć w bardzo różny sposób. Objawy usterki ABS mogą mieć różny charakter w zależności czy jest uszkodzony sterownik pompy ABS czy sam blok hydrauliczny.

Jeśli uszkodzi się sterownik ABS to pierwszym objawem będą palące się na desce rozdzielczej kontrolki od układu ABS, ESP itp. Następnie kierowca pojazdu może dostrzec, że pompa ABS nie działa i nie hamuje w taki sposób jak powinna. Uszkodzony moduł ABS może niekiedy też robić zakłócenia na linii CAN lub zwarcie, a co za tym idzie wpływać negatywnie na działanie innych podzespołów w samochodzie.

Pompy ABS
Bardzo często zdarza się też, że uszkodzona jest bezpośrednio pompa ABS czyli blok hydrauliczny zwany też pompą hydroagregatu lub sam silnik pompy. Jeśli jest zepsuta hydraulika ABS to objawy są wyczuwalne bardzo szybko. Pedał hamulca może zapadać się w podłogę lub przy hamowaniu może blokować całkowicie koła co skutkuje ściąganiem pojazdu w prawo lub w lewo. Może być też tak, że hydraulika nie podaje płynu na któreś z kół co sprawi, że dane koło nie będzie hamować wcale.

Nie zapominajmy, że układ ABS/ESP pełni bardzo ważną role podczas jazdy naszym samochodem więc warto mieć pewność, że wszystko działa jak należy. W przypadku jakichkolwiek problemów z tym układem nasz zespół zawsze udzieli wskazówek dotyczących prawidłowej diagnostyki oraz pomoże w naprawie uszkodzonego modułu z późniejszą gwarancją bezpiecznej jazdy.

Zadzwoń i skontaktuj się z nami w sprawie naprawy

+48 796 160 103