Naprawa sterownika skrzyni Easytronic - P1607 - Opel Astra Corsa Combo Zafira Meriva

Easytronic to patent Opla na automatyczną skrzynię biegów. Chociaż to może stwierdzenie na wyrost. Czym więc jest Easytronic? Jest o przystawka do standardowej – manualnej skrzyni, która wyręcza kierowcę przy zmianie biegów i wysprzęglaniu. Wszystkim steruje poprzez czujniki i siłowniki komputer, zamontowany w owym urządzeniu. Skrzynia ta dość ospale zmienia biegi dość często szarpie i nie potrzebnie redukuje biegi. Tym nie mniej jest to rozwiązanie bardzo tanie, proste w obsłudze i co by nie mówić – samo zmienia biegi.

Skrzynie biegów
Naprawa sterownika skrzyni Easytronic - P1607 - Opel Astra Corsa Combo Zafira Meriva
Jedną z głównych przyczyn awarii tej skrzyni jest błąd pozycji sprzęgła. Głównymi objawami tej usterki są problemy z wrzuceniem biegu, z gaśnięciem silnika czy nawet brakiem możliwości uruchomienia. Mogą to być objawy losowe. Świeci się też na desce kontrolka „F”.
Po podłączeniu komputera diagnostycznego wyświetla się błąd P1607.
Błąd P1607 występuje tylko w Oplach. Można go także zdiagnozować w Hondach, Mazdach Fordach i Mercedesach wyposażonych w to rozwiązanie pod kodem błędu P0810.
Problemem przy tej awarii może być nie tylko czujnik pozycji sprzęgła. Może to być awaria wybieraka lub sterownika skrzyni.
Nasza firma z powodzeniem rozwiązuje problem z błędem P1607.Dołącz do grona zadowolonych klientów i powierz nam swoją naprawę.

Zadzwoń i skontaktuj się z nami w sprawie naprawy

+48 796 160 103