Naprawa sterownika skrzyni DuraShift- P0810 - Ford Focus Fiesta Transit Mazda 2

Półautomatyczna skrzynia biegów Durashift o tak naprawdę skrzynia manualna z dołożoną nakładką, która za kierowcę wysprzęgla i zmienia biegi. Wiele różnych koncernów samochodowych wykorzystuje taki pomysł, u Forda i Mazdy nazywa się to właśnie Durashift. Wyposażano w nie nawet Transity, choć stosowana była raczej w mniejszych modelach Forda. Montowana również w Mazdach.

Skrzynie biegów
Naprawa sterownika skrzyni DuraShift- P0810 - Ford Focus Fiesta Transit Mazda 2
Była bardziej skomplikowana niż urządzenia konkurencji, dzięki temu można było zastosować w niej tryby jazdy, znane z innych automatów, takie jak tryb ekonomiczny, zimowy czy dużego obciążenia. Wymagało to niestety współpracy z innymi elektronicznymi komponentami pojazdu, takimi jak ABS, moduł komfortu, sterownika silnika czy zegary deski rozdzielczej.
Bardzo częstą awarią jest błąd pozycji sprzęgła. Objawia się on zablokowaniem skrzyni na jednym biegów. Gdy chcemy ponownie uruchomić silnik, staje się to niemożliwe, ponieważ sterownik nie może wrzucić biegu jałowego. Na wyświetlaczu w miejscu biegu pojawiają się dwie kreski.
Po podłączeniu testera diagnostycznego pokazuje się błąd P0810. Jest to błąd pozycji sprzęgła.
Przyczyną awarii może być siłownik lub sterownik skrzyni. Awaria w naszym zakładzie jest możliwa do usunięcia, Z powodzeniem wykonaliśmy już wiele takich napraw. Zapraszamy dy kontaktu i zlecenia usługi.

Zadzwoń i skontaktuj się z nami w sprawie naprawy

+48 796 160 103