Naprawa sterownika skrzyni Easytronic - P1607 - Opel Astra Corsa Combo Zafira Meriva

Naprawa sterownika skrzyni Easytronic - P1607 - Opel Astra Corsa Combo Zafira Meriva

Easytronic to patent Opla na automatyczną skrzynię biegów. Chociaż to może stwierdzenie na wyrost. Czym więc jest Easytronic? Jest o przystawka do standardowej – manualnej skrzyni, która wyręcza kierowcę przy zmianie biegów i wysprzęglaniu. Wszystkim steruje poprzez czujniki i siłowniki komputer, zamontowany w owym urządzeniu. Skrzynia ta dość ospale zmienia biegi dość często szarpie i nie potrzebnie redukuje biegi. Tym nie mniej jest to rozwiązanie bardzo tanie, proste w obsłudze i co by nie mówić – samo zmienia biegi.


Naprawa sterownika skrzyni DuraShift- P0810 - Ford Focus Fiesta Transit Mazda 2

Naprawa sterownika skrzyni DuraShift- P0810 - Ford Focus Fiesta Transit Mazda 2

Półautomatyczna skrzynia biegów Durashift o tak naprawdę skrzynia manualna z dołożoną nakładką, która za kierowcę wysprzęgla i zmienia biegi. Wiele różnych koncernów samochodowych wykorzystuje taki pomysł, u Forda i Mazdy nazywa się to właśnie Durashift. Wyposażano w nie nawet Transity, choć stosowana była raczej w mniejszych modelach Forda. Montowana również w Mazdach.


Naprawa sterownika skrzyni biegów CVT 722.8 do Mercedes A-Klasa (W168) i B-Klasa (W169)

Naprawa sterownika skrzyni biegów CVT 722.8 do Mercedes A-Klasa (W168) i B-Klasa (W169)

Mercedes w swych mniejszych pojazdach stosował bezstopniowe skrzynie biegów, tzw wariatory. Charakteryzowały się one tym, że brak w nich przełożeń na kołach zębatych. Przełożenia są przenoszone poprzez zespół kół stożkowych, połączonych pasem klinowym lub łańcuchem. Podczas jazdy nie wyczuwamy fizycznego przełączania biegów. Praca wariatora kontrolowana jest przez elektroniczny sterownik, wyposażony w czujniki i zawory hydrauliczne.


Naprawa sterownika skrzyni biegów 7G-Tronic (Y3/8n1, Y3/8n2, Y3/8n3) do Mercedes-Benz

Naprawa sterownika skrzyni biegów 7G-Tronic (Y3/8n1, Y3/8n2, Y3/8n3) do Mercedes-Benz

Automatyczna skrzynia biegów 7G-Tronic (722.9) montowana w pojazdach marki Mercedes, to następca pięciobiegowej 5G-Tronic. Skrzynie tego typu charakteryzują się tym, że zamiast klasycznych kół zębatych posiadają przekładnie planetarne. Skrzynią można także sterować manualnie. Produkowana jest od roku 2003 i może przenosić w zależności od wariantu nawet 850 Nm. Można także stosować napęd na cztery koła. Idealnie więc nadaje się do większych aut za stajni Mercedesa. Budowa tej skrzyni pozwala na niespotykaną wręcz płynność zmiany biegów, deklasując całą konkurencję. Bardziej płynne są tylko CVT, ale te jak wiemy są bezstopniowe.


Naprawa sterownika skrzyni biegów DSG DQ380 DQ381 oraz DQ500 (P1735 10666 i P1736 10668)

Naprawa sterownika skrzyni biegów DSG DQ380 DQ381 oraz DQ500 na błędy czujników położenia sprzęgła 1 i 2 (P1735 10666 i P1736 10668)

Jeśli w tej skrzyni biegów wyskoczył ci błąd 10666 (P1735) lub 10668 (P1736) oznacza to, że komputer skrzyni źle odczytuje położenie sprzęgieł. Jest to usterka elektroniczna. W takim przypadku należy wysłać sterownik do naprawy do naszej firmy. W www.naprawczesc.pl mamy duże doświadczenie w naprawie tego typu usterek, które są nagminne w skrzyniach tego typu. Naprawa trwa z reguły jeden dzień roboczy i na naprawę udzielana jest gwarancja. Pamiętać należy, że po zamontowaniu sterownika, konieczne będzie przeprowadzenie adaptacji sprzęgieł w skrzyni. Jest to spowodowane zmianą parametrów odczytu czujników urządzenia.


Usterki sterownika skrzyni biegów. Diagnostyka i naprawa mechatroniki.

Usterki sterownika skrzyni biegów. Diagnostyka i naprawa mechatroniki.

Automatyczna skrzynia biegów na pierwszy rzut oka może poszczycić się samymi zaletami. Komfort poruszania się po mieście, brak konieczności ciągłego używania pedału sprzęgła czy dźwigni zmiany biegów. Dzięki temu wielu z nas nie wyobraża sobie powrotu do skrzyni manualnej. Wyręcza nas w tym wszystkim komputer i masa elektroniki, która steruje całym tym układem. W tym artykule jednak skupimy się na jej wadach, a konkretnie na usterkach elektronicznych.